wtorek, 25 marca 2014

Pyrkon 2014 - RZUT (Rad)OKIEM zza złotego wizjera.

Pyrkon 2014 był dla mnie wyjątkową imprezą. Po raz pierwszy byłem wreszcie na Pyrkonie, pierwszy raz byłem w Poznaniu, pierwszy raz byłem w pełnym pancerzy jako reprezentant Polskiej Społeczności Mandalorian - Manda'Yaim. No i w sumie z Laures pierwszy raz konwentowaliśmy wspólnie tak długo.
Ten marcowy weekend na pewno zapamiętam.

Z racji tego, że na Pyrkonie było wszystko to czym się z Laures interesujemy nasza obecność tam była raczej pewnikiem. Nie chodziło tylko o dziesiątki ciekawych prelekcji, czy spotkań autorskich, a o atmosferę oraz ludzi. Bo nawet najlepiej zorganizowany programowo konwent bez tych dwóch czynników nie zapadnie w pamięć.

Najpiękniejsze w tego typu imprezie jest to, że ludzie zafascynowani rożnymi gatunkami fantasy, SF, literatury, komiksu czy gier łączą się w pasji, chęci spotkania i obcowania z innymi ludźmi równie pozytywnie zakręconymi jak oni.

Wspólna wymiana doświadczeń, czasem zarażenie innych swoją pasja to według mnie główne cechy takich imprez. A Pyrkon 2014 muszę zaliczyć do jednej z lepszych w jakich miałem okazję brać udział. Świetnie zorganizowane były wystawy oraz stragany na których można sie było (ku mojej uciesze) zaopatrzyć również w słodycze japońskie.

Najsłabiej wypadał chyba kącik graczy. Fakt było tam kilka turniejów, ale to raczej poza moim kręgiem zainteresowania. Jedynie stoisko Age of Wonders III oraz polskiego wydawcy Artifex Mundi przykuło moją uwagę na dłużej. Szczególnie mile wspominam rozmowę z panem Szymonem Bryłą własnie z Artifex Mundi od którego uzyskałem troszkę informacji na temat ich gier przygodowych (które zresztą pierwsze 15 000 osób miało okazję dostać wraz z akredytacją).  Zresztą dość ciekawych tytułów, których co prawda targetem nie jestem ale gra mi się w nie rewelacyjnie.

Pyrkon 2014 pomimo drobnych potknięć organizacyjnych (dlaczego Manga i Anime było ulokowane za sleeproomem???)  oceniam bardzo pozytywnie i liczę, że w przyszłym roku również uda nam się w nim uczestniczyć.

A poniżej kilka zdjęć (również z moim udziałem):

Porozumienie ponad podziałami.
O Jezu...

Brotherhood...
Było nas trzech...

Łupy

Łupy...

i jeszcze więcej łupów!!

Nie jeden nerd na ten widok łapał się za serce... 

Łupów dalszy ciąg...

Drobny prezent od Artifex Mundi.

Zbrojna część Manda'Yaim w pełnej okazałości! 

Zrobiono nam zdjęcie gdy robiliśmy sobie zdjęcie.

A ta twarz to dla mnie symbol minionej epoki.

Moim zdaniem najlepszy zakątek dla graczy.

Urocze elfki promowały ciekawy tytuł... 

Moja czarno-złota duma :D R2-Q5
Pozdrawiam i do następnego przeczytania.

7 komentarzy:

 1. o, cieszę się, że nie jestem jedynym fanem gier prostych/ślicznych/przyjemnych. pozdrowienia dla Artifex Mundi ;]

  p-chan

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, nie jesteś osamotniona. No i mam nadzieję, że dla Ciebie mamy niespodziankę ;)

   Usuń
 2. coś mało zdjęć, czym robiłeś zdjęcia, słoikiem? straszna winieta ... pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko było zdjęcia robić chodząc w pancerzu ;)

   Usuń
 3. Czyli widzę, że konwent jak najbardziej udany, co mnie cieszy. ;) Niestety dla mnie to i czasu mało i deko nie po drodze było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po drodze też nie mieliśmy (trasa Bielsko-Poznań dość wymagająca była ;) ) ale warto było. A już wkrótce Space-con w Rybniku :D I jak dobrze pójdzie tym razem nie w pancerzu, a w mundurze Gwiezdnej Floty (taaak, "znerdziałem" na starość :P)

   Usuń
 4. Wspaniały konwent w przyszłym roku na pewno też się wybierzemy.

  OdpowiedzUsuń