piątek, 4 lipca 2014

"Forta" - Michał Cholewa - Biblioteka Krainy

Z niekrytą radością udało mi się przeczytać na stronie wydawnictwa Warbook zapowiedź najnowszej książki Michała Cholewy o tytule "Forta". Na te informacje czekałem od Space-con'u gdzie to osobiście udało mi się troszkę autora podpytać na temat nowego tytułu. Ale teraz oficjalnie Warbook swoją zapowiedzią, potwierdził nie tylko okładkę, termin ale i treść. Zresztą przeczytajcie sami:

Trwa wyścig o światy stracone lata temu, gdy nastał Dzień i technologia zwróciła się przeciw ludziom.Kolejna po "Gambicie" i "Punkcie cięcia" powieść Michała Cholewy przenosi czytelnika na skalistą i pogrążoną w ciemności planetę Atropos. Znajdująca się na niej kolonia na wiele lat została odcięta od reszty ludzkości.Teraz wreszcie na pokładzie unijnego krążownika przybywa ekspedycja ratunkowa. Odcięci od wsparcia na surowej planecie, żołnierze Unii muszą stawić czoła tajemniczemu wrogowi, by rozwiązać zagadkę z czasów świata, który przeminął.Kapral Wierzbowski oraz jego oddział wciągnięty w niebezpieczną grę dowiaduje się coraz więcej o planecie, swoim przeciwniku i w obliczu dylematów wymuszonych chłodną kalkulacją... o sobie.I nie wiadomo, która z tych rzeczy jest najbardziej przerażająca.


Zapowiedź jak dla mnie wygląda smakowicie. Oj, zapowiada się naprawdę gorący lipiec, bo w kolejce do czytania czekają:
- "All you need is kill" - na podstawie książki której powstał całkiem niezły film "Na skraju jutra",
- "Światło cieni",
- "Forta".

I niczym za wyczekiwaną po zapowiedziach grą już w dniu premiery pognam do księgarni po "Fortę", bo książki Michała Cholewy to ja w ciemno mogę brać.

Pozdrawiam i do następnego przeczytania. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz