sobota, 9 marca 2013

Thief, Mass Effect i Cities XL 2012, czyli RZUT (Rad)OKIEM na kilka promocji oraz informacji

Ostatnich kilka dni upłynęło mi pod znakiem informacji na temat najnowszej odsłony serii Thief. Miała być kolejna część przygód Mistrza Złodziei Garrett'a opatrzona numerkiem 4, a tu wygląda na to, że nam twórcy zaserwują kolejne odświeżenie serii (tak modne ostatnio). Wieści te dla mnie są obiecujące, bo serię Thief znam i lubię (zresztą, jak myślicie, dlaczego obok Radoka w adresie strony widnieje Garret). Zresztą Thief 1 i 2 były prekursorami składanek z perspektywy pierwszej osoby i to własnie z ich dziedzictwa czerpie całymi garściami taki tytuł jak DisHonored. Tytuł zachęca opublikowanymi grafikami i screenami znalezionymi w sieci. Zresztą sama idea powrotu do perspektywy pierwszej osoby, może sugerować powrót do źródeł. Liczę na kawał dobrej i trudnej skradanki, z mrocznym ciężkim klimatem. Ale na to przyjdzie nam czekać do 2014r.

Na szczęście, jeśli nie dane Wam było spróbować tych genialnych tytułów i rozgrywki jaką nam serwowały, z pomocą przychodzi serwis muve.pl Digital i ich weekendowa kolekcja. Jeśli nie razi Was archaiczna grafika dwóch pierwszych części (a wierzcie mi, w 1998 r. grafika robiła piorunujące wrażenie) oraz lubicie tytuły wymagające nie tylko precyzji w planowaniu działań, ale również cichego podejścia do sprawy. Trzecia część Thief'a, czyli jak na razie ostatnia jaka została wydana, zmieniła już swoją konwencję i zaczęła przypominać bardziej Splinter Cell'a. Nadal działaliśmy jako Garrett, ale tym razem, przez większość rozgrywki mieliśmy okazje widzieć plecy naszego protagonisty. W sumie Deadly Shadows (bo taki właśnie podtytuł nosiła ta część), najbardziej podeszło mi pod względem grywalności. A teraz muve.pl każdą część oferuje nam za 1.50 zł lub w pakiecie za 3.75 zł. Całkiem fajna cena i możliwość odświeżenia lub przypomnienia sobie tego klasycznego tytułu w klimatach zahaczających nawet o Steampunk.

Kolejną ciekawą promocją na ten weekend jest oferta Origin. EA zaoferowało nam Mass Effect 3 za 25 zł oraz Edycję specjalną za 30 zł. A całą trylogię za 60 zł. Jak sobie wspomnę ile w sumie wydałem na całą trylogię... W sumie aż zazdroszczę ludziom, którzy będą mieli okazję teraz poznać całą historię (zwłaszcza ceny).

Ostatnia ofertą weekendową, wartą uwagi jest propozycja CDP.pl. Tym razem stratedzy i ekonomiści będą mieli pole do popisu. Cities XL 2012 jest strategią, która na fali popularności nowego SimCity może być jego tańszym substytutem. Szczerze, to tytuł jest mi obcy, ale jak przyglądam się cenie 25 zł za wersję elektroniczną to zaczynam się zastanawiać czy nie zainwestować i spróbować swoich siła jako specjalista od zagospodarowania przestrzennego.

Pozdrawiam i do następnego przeczytania.

A na zakończenie kilka (obiecujących) grafik z nowego Thief'a:


2 komentarze:

  1. Ja gdzieś nawet mam starego Thief'a, który na odwrocie pudełka zawiera Duke Nukem 3D :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nowy Thief jak będzie miał choć ułamek tego klimatu co poprzednie części to dla mnie murowany hit:D

    OdpowiedzUsuń